ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت سالانه یا شهروندی شیوه های متفاوتی دارد. یکی از این شیوه ها دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت است. برای ثبت شرکت در ترکیه مدارک و مراحل ویژه ای لازم است طی شود تا بتوان برای گرفتن اقامت اقدام کرد. شرکت صراف اوغلو به شما کمک خواهد کرد تا مراحل ثبت شرکت و گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت را به راحتی طی کنید.

شما در این محتوا از گروه تجاری و بازرگانی صراف اوغلو میتوانید با مراحل ثبت شرکت در ترکیه، مدارک لازم برای ثبت شرکت در ترکیه، قوانین ثبت شرکت و هزینه های ثبت شرکت در ترکیه آشنا شوید.

 

ثبت شرکت در ترکیه

 

شرایط ثبت شرکت در ترکیه

 

پیش از ثبت شرکت باید مشخص نمایید که شرکت را برای فعالیت های تجاری و بازرگانی میخواهید یا صرفا برای گرفتن اقامت؟

برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه نیاز نیست حتما کارگر ترک و یا شریک ترک داشته باشید. رعایت دقیق قوانین ثبت شرکت همچنین میزان سرمایه ای که به ثبت شرکت اختصاص میدهید برای گرفتن اقامت یکساله و پس از آن تمدید اقامت و تبدیل به اقامت دوساله کافی است.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر میخواهید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت مهاجرت کنید، حتما با مشاوران متخصص شرکت صراف اوغلو مشورت کنید. چرا که این مسیر شیوه خاص خود را میطلبد و نیاز به آشنایی کامل با قوانین ترکیه دارد.

 

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

 

برای ثبت شرکت در ترکیه علاوه بر هزینه های سرماگذاری شرکت، هزینه نوتر کردن، هزینه کارشناس و در صورت نیاز هزینه مترجم به زبان ترکی  استانبولی نیز باید در نظر گرفته شود.

شرکت ها به دو صورت هستند

 

  • شخصی
  •  با مسئولیت محدود

 

که برای هر یک هزینه های جداگانه لازم است.

برای ثبت شرکت های شخصی سرمایه ای نزدیک به 4 تا 5 هزار لیر نیاز میباشد.

شرکت های با مسئولیت محدود شرکت هایی هستند

سرمایه اولیه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود هم حدود 100 هزار لیر نیاز میباشد.

 

انواع شرکت در ترکیه

 

شرکت شخصی

 

یکی نوع از شرکت هایی که در ترکیه وجود دارد، شرکت شخصی است. شرکت شخصی به کسب و کار های کوچک و شخصی گفته میشود. به عنوان مثال برای باز کردن یک مغازه شما باید ثبت شرکت شخصی انجام دهید و مجوز های لازم را از این طریق بگیرید.

ثبت شرکت شخصی در ترکیه مانند دریافت مجوز کسب در ایران است. این نوع شرکت ها فقط برای یک نوع فعالیت مجوز میگیرند و همچنین با استفاده از ثبت این نوع شرکت ها نمیتوان مجوز کار در ترکیه و همینطور اقامت (چه کوتاه مدت و چه بلند مدت) را دریافت کرد. کسب مجوز شرکت شخصی صرفا برای راه اندازی یک سوپر مارکت،مغازه خیاطی و ... است.

 

ثبت شرکت شخصی در ترکیه

 

هزینه ثبت شرکت های شخصی

 

شرکت شخصی مانند آرایشگاه، سوپر مارکت، رستوران برای راه اندازی نیاز به 3000 لیر تا 4000 لیر دارند.

 

شرکت با مسئولیت محدود (شرکت limited)

 

شرکت های مسئولیت محدود یا limited به شرکت هایی که فعالیت تجاری خاصی انجام میدهند گفته میشود. این شرکت ها از یک هیئت مدیره میتواند تشکیل شود و سرمایه اولیه بیشتری نسبت به شرکت شخصی نیاز دارد. طبق قوانین قدیمی ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیاز بود یک تبعه خارجی با دو فرد ترک شراکت کند اما در قوانین این موضوع حذف شده است و هر تبعه خارجی میتواند به تنهایی یا با شراکا شرکت تاسیس کند.

برای تاسیس یک شرکت با مسئولیت محدود لازم دفتر مرکزی شرکت با اجاره یا خرید ملک مشخص شود.

سند ملک در دفتر اسناد رسمی نوتر میشود.

فردی بدنبال تاسیس شرکت است باید در سیستم MERSIS درخواستی ثبت کند. در ادامه به اداره ثبت تجارت مراجعه کرده و اطلاعات مربوط به شرکت را تکمیل نماید. همچنین فرد باید از اداره تجارت کد مالیاتی دریافت نماید. گذرنامه و کپی از گذرنامه، نام پدر و مادر، آدرس ایمیل را برای هر یک از شرکاء به اداره تجارت بدهد.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه

 

هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه

 

برای ثبت شرکت limitedحداقل 10000 لیر سرمایه اولیه باید در نظر گرفته شود. این شرکت ها میتوانند به کارهایی از قبیل بازرگانی و واردات و صادرات مشغول شوند. یکی از حوزه هایی پر طرفدار برای شرکت limited  حوزه آی تی و کامپیوتر است.

 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

 

امکان افتتاح حساب در برخی از بانک های ترکیه و داشتن مراودات به دلار و یورو

امکان اخذ کارت تجارت و انجام فعالیت های تجاری قانونی در ترکیه

 

معایب ثبت شرکت در ترکیه

 

آنچه ترکیه را برای ایرانی ها ثبت شرکت و سرمایه گذاری جذاب کرده است ثبات اقتصادی ترکیه، داشتن مراودات اقتصادی به دلار و یورو است.

اما اگر بخواهیم از معایب ثبت شرکت در ترکیه بدانیم باید به این نکته اشاره کنیم که ترکیه قوانین تجاری خود را بدون اطلاع قبلی ممکن است به طور کامل تغییر دهد و این اتفاق به طور کامل بر روی برنامه ها و کار و تجارت افراد تاثیر بگذارد.

 

اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

 

اگر شما هم راه اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت را انتخاب کرده اید باید بدانید که با ثبت شرکت شخصی اقامت داده نمیشود. در صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود اقامت یکساله داده میشود و با توجه به عملکرد شرکت میتوان اقامت را تمدید کرد و با تمدید اقامت به مدت پنج سال میتوان برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمود.

در مقایسه با راه های دیگر اخذ اقامت ترکیه، این شیوه یکی از روش های پر هزینه میباشد که منجر به اقامت کوتاه مدت در ترکیه میشود.

با ثبت شرکت در ترکیه به مدیرعامل شرکت و همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت کوتاه مدت داده میشود.


نظرات

  • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram