اجاره خودرو در ترکیه

اجاره خودرو در ترکیه

اجاره خودرو در ترکیه یکی از کارهایی است که معمولا مسافران از انجام دادن آن غافل می شوند. این مسئله سبب می شود تا آن ها ناچار به پرداخت هزینه های زیادی برای تاکسی و جابجایی در شهر شوند. اگر شما نیز قصد سفر کردن به ترکیه و یا حتی قصد مهاجرت کردن به این کشور را دارید، اجاره خودرو در ترکیه می تواند یکی از موضوعات کاربردی و سودمند برای شما باشد. به همین دلیل نیز از شما دعوت می کنیم تا حتما به ادامه این مطلب توجه کنید و نکاتی که در طی آن بیان می شود را به خوبی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهید.

 

روش های اجاره خودرو در ترکیه

 

روش های اجاره خودرو در ترکیه

برای اجاره کردن خودرو در کشور ترکیه می توانید از دو روش اقدام کنید. هر دو این روش ها گزینه های مناسبی هستند و صرفا بستگی به سلیقه و انتخاب شخصی شما دارد که کدام یک از آن ها را بیشتر بپسندید.

شرکت های ایرانی

اولین مورد آن است که بدانیم شرکت های ایرانی با پول نقد نیز به شما خودرو را تحویل می دهند. این مسئله برای مسافران می تواند گزینه مناسبی باشد زیرا دیگر نیازی به حساب باز کردن در بانک های ترکیه ندارند. اما معایبی نیز در پس اجاره خودرو از این شرکت ها وجود دارد. به طور مثال غالب خودروهای شرکت های ایرانی فرسوده می باشد و  احتمال آن که عیوب موجود در خودرو را به شما تحمیل کنند بسیار زیاد است. از سوی دیگر نیز این نوع از شرکت ها فاقد اعتبار و مجوز بوده و در واقع به صورت غیر قانونی این کار را انجام می دهند. به همین خاطر نیز اگر توسط پلیس متوقف شوید، احتمال جریمه شدن و یا حتی دستگیر شدن شما بسیار بالا می رود.

شرکت های ترکیه ای

اما در شرکت های ترکیه ای و به طور کلی شرکت های بین المللی این مشکلات وجود ندارد. به همین دلیل نیز توصیه ما به شما این است که از این شرکت ها، خودروی مورد نظر خودتان را اجاره کنید. نیازی نیست نگران نداشتن کردیت کارت باشید، زیرا امکان گرفتن این نوع از کارت ها صرفا با پاسپورت خودتان به طور کامل امکان پذیر است. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم که حتما کمی بیشتر در این خصوص تحقیق کنید و از هر شرکتی، خودرو اجاره نکنید.

 

شرکت های اجاره خودرو در ترکیه

 

شرکت های اجاره خودرو در ترکیه

در ترکیه معمولا خرج و مخارج ماشین ها بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. به همین دلیل نیز مردم غالبا ترجیح می دهند تا اتومبیل هایی که نیاز دارند را اجاره کنند تا آن که بخواهند این خودروها را خریداری کنند. به همین دلیل است که شرکت های متعدد و زیادی در ترکیه و به خصوص در استانبول وجود دارند که در زمینه اجاره دادن انواع خودروها در حال فعالیت هستند. زمانی که قصد دارید تا از یکی از این شرکت ها، خودرویی را کرایه کنید، ابتدا باید چند نکته مهم را در نظر گرفته و سپس به سراغ اجاره کردن خودروها بروید.

تعرفه های شرکت

تعرفه ها می توانند اولین دلیلی باشند که افراد به سراغ اجاره خودرو می روند. قطعا شما خودرو را اجاره می کنید تا هم هزینه های کمتری را بابت کرایه تاکسی و... بپردازید و هم نیازی نباشد که دائما معطل پیدا کردن تاکسی و... شوید. با این حال اگر هزینه ها و تعرفه های اجاره خودرو بیش از اندازه باشد، این موضوع برای شما صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

پیش از آن که بخواهید هرگونه تصمیمی در این زمینه بگیرید، می توانید ابتدا تعرفه های مربوط به چند شرکت را بررسی کرده و هر کدام از آن ها که دارای تعرفه های بهتر و منطقی تری بودند را انتخاب کنید. قطعا این موضوع می تواند به نفع شما نیز باشد.

خودروهای اجاره ای

خودروهایی که شرکت های مختلف برای اجاره در اختیار دارند، می توانند کاملا با یکدیگر متفاوت باشد. اگر برایتان فرقی نمی کند که چه نوع خودرویی را سوار شوید، می توانید از این مورود صرف نظر کنید، اما در صورتی که نوع خودرو برایتان مهم است، حتما پیش از هر تصمیمی انواع خودروهایی که شرکت به شما ارائه می کند را بررسی کنید و در صورتی که خودرو مورد نظر شما در لیست آن ها موجود نبود، به سراغ یک شرکت دیگر برای اجاره خودرو در ترکیه بروید.

قوانین شرکت

قوانینی که شرکت برای اجاره خودرو می گذارد باید کاملا عادلانه و همچنین عاقلانه باشد. زمانی که می خواهید قراردادها را امضا کنید، حتما به این موارد و قوانین توجه کنید. گاهی اوقات نخواندن کامل قوانین می تواند سبب شود که در حین استفاده از خودرو و یا در زمان پس دادن آن دچار مشکل شوید.

معتبر بودن شرکت

معتبر بودن شرکت یکی دیگر از مواردی است که لازم است مورد بررسی قرار دهیم. بسیاری از شرکت ها وجود دارند که صرفا از جهت کلاهبرداری تاسیس شده اند و نمی توانید به آن ها اعتماد داشته باشید. حتما پیش از نوشتن قرارداد با این شرکت ها، سعی کنید تا از معتبر بودن آن ها مطمئن شوید. این کار را می توانید با بررسی سوابق شرکت در شبکه های اجتماعی و... انجام دهید. در صورتی که در ترکیه آشنا و یا دوستانی داشته باشید نیز می توانید از آن ها کمک بگیرید تا به شما شرکت های معتبر در این خصوص را معرفی کنند.

چندین شرکت بین المللی در ترکیه وجود دارند که می توانند خودروهای مناسبی را در اختیار شما قرار دهند. این شرکت ها شمل شرکت های AVIZ, HERTZ, ZEPLIN CAR, TURKETCAR و.. می شوند.

 

شرایط اجاره خودرو در استانبول

 

شرایط اجاره خودرو در استانبول

برای اجاره کردن خودرو در استانبول لازم است صرفا مدارک لازم برای این کار را در اختیار داشته باشید. با داشتن مدارک لازم می توانید خودروهایی که دوست دارید را اجاره کرده و با استفاده کردن از آن ها لذت کافی را ببرید. به طور کلی چند شرط وجود دارد که همه آن ها الزامی هستند.

  • بیعانه
  • گواهی نامه ایرانی
  • گواهی نامه بین المللی
  • پاسپورت و کپی پاسپورت
  • عکس از بلیط رفت شما به ترکیه

اجاره ماشین در فرودگاه استانبول

زمانی که وارد فرودگاه استانبول می شوید، قسمت ها و جایگاه هایی را در فرودگاه می بینید که برای اجاره دادن خودرو تعبیه شده و در نظر گرفته شده اند. هم می توانید از این طریق خودرو مورد نظر خودتان را رنت کنید و هم می توانید از طریق شرکت هایی که بیرون از ایستگاه های قطار و یا فرودگاه ها هستند، این کار را انجام دهید.

اما در صورتی که تصمیم گرفته اید تا از طریق باجه های موجود در فرودگاه، خودرو مناسب برای خودتان را رزرو کنید، بهترین کار آن است که ابتدا از مدارک لازم باخبر شوید و سپس لیست خودروها و تعرفه های هر خودرو را بررسی کنید.

غالبا اگر مدت زمان طولانی همچون یک ماه را به اجاره خودرو اختصاص دهید، هزینه های شما پایین تر از زمانی است که بخواهید برای سه الی چهار رو ماشین کرایه کنید. البته دقت داشته باشید که اجاره کردن خودرو باید با توجه به بودجه شما، کارهایی که با خودرو دارید، مدت زمانی که قرار است در استانبول و یا به طور کلی در ترکیه سپری کنید و... انجام شود.

زمانی که از فرودگاه در استانبول، خودروی مورد نظر خود را کرایه کنید، ماشین یا در پارکینگ فرودگاه قرار دارد و به شما تحویل داده می شود و یا پس از کرایه خودرو و ثبت قرارداد، ماشین را از پارکینگ برای شما می آورند. این موضوع باعث می شود تا نیازی به کرایه کردن تاکسی و رفتن تا پارکینگ خودرو نداشته باشید.

زمانی که قرارداد شما به اتمام برسد نیز می توانید خودرو را در همان فرودگاه تحویل دهید و سپس سوا پرواز مورد نظرتان شوید.

 

اجاره بنز در استانبول

 

اجاره بنز در استانبول

اجاره کردن بنز در استانبول یکی از راه هایی است که هم خودرو باکیفیت و مناسب سوار شوید و هم قیمت های گزافی را بابت آن پرداخت نکنید. از آنجایی که بنز یکی از محبوب ترین خودروها در استانبول و ترکیه و همچنین بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا است، تمایل بیشتری برای اجاره آن وجود دارد. به همین دلیل نیز باید دقت بیشتری را در این خصوص داشته باشید.

خودروهای بنز را می توانید هم به صورت با راننده و هم به صورت بدون راننده اجاره کنید. بستگی به این که می خواهید داخل شهر باشید و یا به خارج از شهر سفر کنید، لازم است خودرو مناسب خودتان را پیدا کرده و آن را اجاره نمایید.

 

اجاره لامبورگینی در ترکیه

 

اجاره لامبورگینی در ترکیه

اجاره لامبورگینی در ترکیه نیز یکی دیگر از زیر مجموعه های اجاره خودرو در ترکیه می باشد. اما یک نکته مهم در خصوص آن وجود دارد. تعداد لامبورگینی ها نسبت به تعداد خودروهای دیگری همچون بنز بسیار کمتر است. از سوی دیگر این مدل از خودروها قیمت های بسیار بالاتری نیز دارند. به همین خاطر کاملا طبیعی است که شرایط اجاره دادن این ماشین ها کمی سخت گیرانه تر باشد.

با این وجود اگر باز هم دوست داشته باشید تا در زمان اقامت خودتان در کشور ترکیه، لامبورگینی را اجاره کنید، می توانید به شرکت هایی که این مدل از خودرو را در اختیار دارند، مراجعه کرده و با ارائه دادن مدارک لازم برای اجاره خودرو و همچنین تامین مالی لازم، خودرو مورد نظر را اجاره نمایید.

کلام پایانی

اجاره خودرو در ترکیه را در طول این مقاله بررسی کردیم. با توجه به نکاتی که برای اجاره خودرو مطرح شد، هم اکنون می دانید که با این کار چه مزیت هایی را می توانید به دست بیاورید و همچنین می دانید که چه اقداماتی را برای این کار باید انجام دهید. به منظرو آن که بتوانید به شکل بهتر و راحت تری اجاره خودرو خودتان را در کشور ترکیه داشته باشید، حتما به سراغ شرکت های معتبر و قانونی در این زمینه بروید. استفاده از خدمات شرکت های قانونی می تواند به شما کمک های زیادی کند و شما را از بند مشکلات قانونی احتمالی رهایی بخشد.

 


نظرات

  • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram