هزینه زندگی در ازمیر

هزینه زندگی در ازمیر

هزینه زندگی در ازمیر از جمله مولفه های اساسی و مهمی است که برای مهاجران به این شهر، نقش پر رنگی را ایفا می کند. در صورتی که شما نیز دوست دارید تا بدانید شرایط کلی زندگی از جمله هزینه ها، محله های مناسب برای زندگی، سطح رفاهی که در اختیار شهروندان قرار می گیرد و... چقدر است، بهتر است به ادامه این مطلب توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین نکات در این زمینه ها را متوجه شده و مورد استفاده قرار دهید. 

شما میتوانید با خرید خانه در ازمیر اقامت ترکیه را دریافت کنید. اما این کار نکات مهمی دارد که نیاز است رعایت شود. پس برا خرید ملک با قیمت مناسب در ازمیر با صراف اوغلو تماس بگیرید.

شرایط ازمیر برای زندگی

یکی از بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهرهای کشور ترکیه در حال حاضر شهر ازمیر به حساب می آید. این شهر می تواند یکی از مهم ترین مواردی باشد که معمولا مهاجران از کشورهای خارجی و به خصوص ایران، آن را برای ادامه زندگی خود انتخاب می کنند.

اگر سرمایه گذار هستید و قصد رفتن به ترکیه را دارید، بهتر است زندگی کردن در ازمیر را از سر خودتان بیرون کنید. شرایط سرمایه گذاری برای افراد خارجی در این شهر مهیا نیست و دولت صرفا تصمیمات مقطعی و کوتاه مدتی را در خصوص حل این بحران می گیرد. اگر همچنان هم قصد سرمایه گذاری کردن در ازمیر را داشته باشید، باید بدانید که کار پر ریسکی را انجام می دهید.

اما اگر صرفا برای زندگی در این شهر قرار است به آنجا بروید، می توانیم بگوییم که شهر ازمیر یکی از سر زنده ترین و بهترین شهرها برای زندگی کردن به حساب می آید. در این شهر به راحتی می توانید زمان های خوبی را سپری کرده و امنیت شغلی مناسبی را نیز داشته باشید.

 

بهترین محله ازمیر برای زندگی

ازمیر یکی از شهرهای پرجمعیت کشور ترکیه به حساب می آید. شهر ازمیر دارای جمعیتی نزدیک به 3 میلیون نفر و استان ازمیر نیز جمعیتی نزدیک به 4 میلیون نفر دارد. به همین دلیل نیز شرایط این شهر برای زندگی می تواند با دیگر منطقه های این کشور کمی متفاوت باشد. برای آن که بدانید در کدام محله ها و منطقه ها می توانید بهتر زندگی کنید، در اینجا لیستی از این مناطق و محله ها را ذکر کرده ایم تا کمک خوبی برای شما به حساب بیاید.

منطقه کناک ازمیر، منطقه بورنوا ازمیر، آلسانجاک، گوزل باغچه، کارشیاکا، اورلا، سلچوک و منطقه برگاما. این مناطق جزو بهترین و امن ترین مناطقی به حساب می آیند که می توانید برای زندگی کردن آن ها را انتخاب کنید. فراموش نکنید که هر محله ای برای زندگی و یا کار مناسب نیست. برخی از محله ها امنیت کافی ندارند، برخی دیگر بدون امکانات بوده و برخی از آن ها ساکنانی دارند که نسبت به مهاجران دارای گارد خاصی هستند. به همین خاطر نیز حتما این نکات مهم را پیش از رفتن و مهاجرت کردن به ازمیر ترکیه در نظر داشته باشید. با این کار می توانید بهترین خانه و دفتر کار را برای خودتان اجاره کنید.

هزینه زندگی در ازمیر چقدر است؟

معمولا یکی از سوالاتی که افراد متقاضی مهاجرت به ترکیه می پرسند، این است که هزینه های مربوط به زندگی در ازمیر ترکیه چقدر می شود؟ هزینه هایی که برای زندگی در ترکیه پرداخت می کنید، تقریبا مشابه با هزینه هایی است که در ایران می پردازید. البته چند تفاوت اساسی و مهم در این زمینه وجود دارد. اولین موارد نیز آن است که هزینه های ایران با توجه به ریال و هزینه های ترکیه با توجه به لیر محاسبه می شوند.

 قیمت برخی از مولفه ها همچون قبض گاز، انواع میوه و سبزیجات و چند مورد دیگر، در ترکیه بسیار گران تر از ایران است. با این حال می توانیم بگوییم که هزینه های کلی زندگی در ازمیر بابت هر ماه چیزی حدود 7 الی 10 هزار لیر می شود. این هزینه ها شامل مواد غذایی، اجاره خانه، پول قبض های آب و برق و گاز، هزینه های رفت و آمد و... می شود. به همین خاطر نیز توصیه می کنیم تا حتما این مقدار از پول را به همراه داشته باشید تا بتوانید در این کشور به خوبی زندگی کنید.

البته یک نکته مهم دیگر را نیز در مورد هزینه ها باید در نظر داشته باشید. معمولا هزینه هایی که حدود 7 الی 10 هزار لیر در ماه می شوند، برای یک خانواده 4 نفره با سبک زندگی معمولی می باشد. اگر تعداد افراد خانواده شما کمتر از این حد باشد و در زندگی خودتان یک سیستم و استایل صرفه جویانه را در پیش گرفته باشید، قطعا می توانید هزینه های خود را بسیار کمتر از این حد کنید.

اجاره خانه در ازمیر

هزینه اجاره خانه در ازمیر به چند دلیل بالا است. اولین مورد آن است که در این شهر جمعیت افراد زیاد است. به طوری که ازمیر حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد. بنابراین پیدا کردن یک خانه مناسب میتواند کمی مشکل ساز باشد. نکته بعدی نیز آن است که معمولا اجاره خانه ها به دلیل شرایط پر نوسان سرمایه گذاری های خارجی در این شهر کمی بالا است. برای پیدا کردن یک خانه مناسب می توانید از طریق وکلای مهاجرتی و موسساتی که کار مهاجرت شما به این شهر را انجام می دهند، اقدام کنید.

هزینه مواد غذایی در ازمیر

یکی دیگر از مولفه های مهم که می تواند بر روی زندگی افراد در شهرهای مختلف تاثیرگذار باشد، مربوط به هزینه های مواد غذایی است که پرداخت می کنید. این هزینه ها می تواند شامل بخش های مختلف شود که در این بخش به صورت مختصر به آن ها اشاره خواهیم کرد. به طور متوسط اگر بخواهیم تمامی مواد غذایی را در طول یک ماه اعم از کربوهیدرات، پروتئین های گوشت قرمز و سفید، حبوبات، شیر، انواع میوه و سبزیجات و... را مصرف کنیم، به چیزی حدود 1200 لیر نیاز داریم.

این مقدار هزینه مربوط به زمانی است که خودتان در خانه آشپزی کنید. مسلما در صورتی که بخواهید از بیرون غذایی را سفارش دهید، باید حتما هزینه های بالاتری را نیز پرداخت کنید. اگر در طول ماه چندین بار کافه و رستوران نیز بروید، این مقدار هزینه ها چند برابر خواهد شد.

هزینه قبض های انرژی

یکی دیگر از موارد که می تواند در هزینه زندگی در ازمیر بسیار موثر باشد، هزینه هایی است که مربوط به قبض های انرژی می شود. علاوه بر پول قبضی که هر ماه باید پرداخت کنید، هزینه اشتراک برای این موارد را نیز باید در همان ابتدا پرداخت نمایید. به طور مثال هزینه برق 120 لیر، هزینه آب 80 لیر و هزینه گاز نیز 400 لیر برای یک خانواده 4 نفره معمولی می تواند باشد. این هزینه ها با توجه به الگوی مصرفی که دارید و همچنین با توجه به تعداد افراد خانواده که کمتر و یا بیشتر می شوند، می تواند تغییر پیدا کند.

کلام پایانی

با توجه به تمامی نکاتی که در این خصوص مطرح شد، می توانیم بگوییم که هزینه زندگی در ازمیر نسبت به دیگر شهرهای کشور ترکیه می تواند کمی متفاوت باشد. در صورتی که قصد جدی برای مهاجرت کردن به شهر ازمیر ترکیه را دارید، حتما تمامی پروسه مهاجرتی خود را با دقت پیش ببرید و پیش از هر قدمی که می خواهید بردارید، سعی کنید تا حتما با یک وکیل مهاجرتی مناسب و خبره مشورت کنید که در آینده دچار مشکلاتی نشوید. در صورتی که باز هم در مورد ترکیه و شهرهای مختلف آن نیاز به اطلاعات داشتید، میتوانید به وبسایت ما مراجعه کرده و این اطلاعات را به دست آورید.

 

نظرات

  • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram