هر آنچه در مورد اکسپرتیز باید بدانید؛ کارشناسی ملک در ترکیه

 • خانه
 • مقالات
 • هر آنچه در مورد اکسپرتیز باید بدانید؛ کارشناسی ملک در ترکیه
هر آنچه در مورد اکسپرتیز باید بدانید؛ کارشناسی ملک در ترکیه

یکی از شیوه های گرفتن اقامت در ترکیه خرید و اجاره ملک است. از آنجایی که برای گرفتن پاسپورت ترکیه طبق قوانین جدید  مجموع قیمت املاک شخص باید بیشتر از 400 هزار دلار باشد، شما باید قیمت دقیق ملک را بدانید. قیمت گذاری دقیق ملک در ترکیه توسط کارشناس رسمی دولت انجام میشود. این مدل قیمت گذاری مزایایی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. پس اگر شما هم قصد خرید خانه و ملک در ترکیه را دارید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

شما میتوانید امور خرید ملک در ترکیه و مهاجرت به ترکیه را به کارشناسان شرکت بازرگانی تجاری صراف اوغلو بسپارید. متخصصین این شرکت بهترین مشاوره ها را به شما خواهند داد.

 

مزایای خرید خانه در ترکیه

 

اجازه بدهید که در همین ابتدا دلایل و مزایای خرید ملک در ترکیه را بیان کنیم. خرید ملک در ترکیه یکی از شیوه های اخذ اقامت کوتاه مدت و تمدید اقامت است. از طرفی با خرید ملک یا املاکی با مجموعه قیمت چهارصد هزار دلار میتوانید به راحتی شهروند ترکیه شوید و صاحب پاسپورت این کشور شوید.

شهروند ترکیه بودن مزایای خود دارد و از طرفی میتوانید تا پایان عمر به راحتی در این کشور زندگی کنید.

اگر بخواهید از طرق خرید ملک اقامت بگیرید میتوانید با داشتن ملکی حداقل به ارزش 75 هزار دلار اقامت یکساله بگیرید و هر سال با سند این ملک اقامت خود را تمدید نمایید. در صورتی که هشت سال مداوم اقامت خود را تمدید کنید میتوانید درخواست اقامت دائم بدهید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که قیمت خانه در ترکیه نسبت به ایران (مخصوصا تهران) کمتر است و شما با حدود 2 میلیارد تومان میتوانید صاحب یک خانه شیک در استانبول شوید.

 

کارشناسی ملک در ترکیه چیست؟

 

طبق قانون ترکیه هنگام خرید ملک، خانه، آپارتمان لازم است که یک کارشناس رسمی دولتی ملک را بررسی کرده و ملک را قیمت گذاری نماید و برگه های نقشه برداری و قیمت تعیین شده را به دفتر اسناد رسمی ترکی ارسال نماید. این کار برای کنترل قیمت در ترکیه انجام میپذیرد.

این نوع قیمت گذاری و کنترل قیمت ملک در بازار موجب استقبال خارجی ها از خرید ملک در این کشور شده است. تمام بررسی های لازم و قیمت گذاری املاک توسط کارشناس دولتی انجام می گیرد و در نهایت یک نسخه از سند کارشناسی ملک به مالک داده می شود و نسخه دیگری در دست دولت می ماند.

گزارش کارشناسی یا اکسپرتیز در ترکیه یکی از مدارک مورد نیاز سازمان ثبت اسناد و املاک برای تایید معاملات ملکی است.

 

اکسپرتیز

 

گزارش اکسپرتیز شامل چه اطلاعاتی است؟

 

یک سند اکسپرتیز یا کارشناسی ملک در ترکیه شامل موارد زیر می باشد.

 

 • آدرس و موقعیت مکانی ملک ( طبق مختصات جغرافیایی)
 • قیمت املاک با موقعیت های مشابه
 • تصاویری از نمای داخلی و خارجی ملک
 • قیمت تخمین زده شده ملک
 • وضعیت بدهی ملک مورد نظر به بانک ها و سایر
 • متراژ
 • عوارض و شرایط فنی ملک در شهرداری
 • مشخصات مالک

 

چرا سند اکسپرتیز مهم است؟

 

این سند کمک میکند که قیمت ملک در ترکیه غیر واقعی نشود. در ترکیه در هنگام خرید و فروش ملک مالیات دریافت میشود. گاها خریدار و فروشنده برای کمتر مالیات دادن توافق میکنند تا قیمت ملک را کمتر تعیین کنند. به این ترتیب مالیات کمتری به دولت پرداخت میشود.

در مواردی هم مشاهده میشد که مالک قیمت زیاد و غیر واقعی برای خریدار خارجی تعیین میکرد. به همین علت، دولت با فرستادن کارشناس بدنبال ارزیابی و قیمت گذاری صحیح بود.

اکسپرتیز به نوعی از خارجیان مقیم این کشور را در مسئله خرید ملک کمک می کند؛ با داشتن این سند قیمت حقیقی ملکی که مورد خرید و فروش قرار گرفته شده است از قبل تعیین می شود و در نتیجه امکان دست بردن در ارزش املاک از افراد گرفته می شود.

 

سند اکسپرتیز

 

هزینه گزارش کارشناسی ترکیه چقدر است؟

 

هزینه گزارش کارشناسی ترکیه بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ لیر متغیر است. البته باید مالیات ارزش افزوده را هم به این مبلغ اضافه کرد. میزان این هزینه به شهری که ملک در آن قرار گرفته و ویژگی های مخصوص هر ملک بستگی دارد. پرداخت این هزینه معمولا به عهده خریدار است.

 

چرا تهیه گزارش اکسپرتیز مهم است ؟

 

با توجه به این موضوع که در ترکیه هم مانند سایر کشورها ، افراد ملزم به پرداخت مالیات هستند و قوانین مالیاتی بر روی ملک نیز اعمال می شود ، اما بسیاری از صاحبان و مالکان املاک ممکن است برای فرار از مالیات ، ارزش واقعی ملک خود را پایین تر از ارزش واقعی ارائه دهند . مثلا برای اخذ شهروندی ترکیه حداقل میزان پرداختی در خرید ملک ۴۰۰.۰۰۰ دلار می باشد و اگر شما این مبلغ را پرداخت کنید اما ارزش ملک در گزارش اکسپرتیز ۲۵۰.۰۰۰ دلار ذکر شود ، دیگر قادر به دریافت شهروندی و اخذ پاسپورت کشور ترکیه را نخواهید داشت و قیمت درج شده در برگه کارشناسی معتبر می باشد ، به همین دلیل دولت ، گزارش کارشناسی ملک را مد نظر قرار خواهد داد . پس در هنگام خرید حتما دقت داشته باشید که قیمت ملک در برگه گزارش اکسپرتیز همانی باشد که قرار است به فروشنده پرادخت شود . با این حال اگر شما جزء افرادی هستید که با خرید ملک در ترکیه قصد دریافت اقامت یا شهروندی ترکیه را ندارید ، این موضوع مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد در غیر این صورت پروسه دریافت اقامت یا اخذ شهروندی ترکیه برای شما میسر نخواهد شد و مشکلاتی فراوانی برای شما ایجاد خواهد شد. مشاورین صراف اوغلو میتوانند به شما کمک بکنند تا بهترین خانه را در استانبول تهیه کنید و با این سرمایه گذاری اقامت ترکیه را دریافت کنید. برای خرید خانه در استانبول با 500 میلیون تومان و یا اجاره آپارتمان در استانبول برای یک ماه با مشاورین صراف اوغلو تماس بگیرید.

نظرات

 • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram