نحوه به نام زدن قبوض انرژی در ترکیه

نحوه به نام زدن قبوض انرژی در ترکیه

نحوه به نام زدن قبوض انرژی در ترکیه برای کسانی که به کشور ترکیه مهاجرت می کنند، اهمیت خواهد داشت. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که می خواهید قبض های انرژی را به نام خودتان بزنید، این مطلب می تواند اهمیت زیادی داشته باشد و کاربرد بالایی را نیز برای شما به همراه بیاورد. در نظر داشته باشید که نحوه به نام کردن قبض های انرژی در ترکیه می تواند به شکل های متفاوتی باشد و زیرشاخه های زیادی نیز داشته باشد. به همین خاطر لازم است که طبق گام های توصیه شده، این کار را انجام دهید.

تمامی افرادی که چه در ترکیه خانه خریده اند و چه آن را اجاره کرده اند، باید قبض های انرژی را به نام خودشان بزنند. نحوه به نام زدن قبوض انرژی در ترکیه نیز روند پیچیده ای نیست و می توانید به راحتی از پس این کار بربیایید. این کار استثنائاتی نیز دارد. به طور مثال اگر در کجتمع هایی که پایان کار ندارند و قبض های برق به طور کلی صادر می شود، زندگی می کنید، باید بر اساس نظر مدیریت تقسیم مبالغ قبض ها را بر عهده بگیرید. گاهی اوقات نیز در برخی از مجتمع ها از کارت های انرژی استفاده می کنند. این کارت های انرژی می توانند شارژ شوند و به همان اندازه ای که آن ها را شارژ کرده اید، مورد استفاده شما قرار می گیرند. برای خرید ملک ارزان در استانبول با مشاوران صراف اوغلو تماس بگیرید.

روال کاری نحوه به نام زدن قبوض انرژی در ترکیه

روال کاری که مربوط به نحوه به نام زدن قبوض انرژی در ترکیه می شود، شامل موارد زیر است. این موارد را حتما باید به صورت پشت سر هم و به ترتیب انجام دهید.

·        داشتن اقامت ترکیه

اولین کار مربوط به داشتن اقامت ترکیه می شود. اقامت ترکیه و یا همان کیملیک یکی از مهم ترین مواردی است که باید آن را داشته باشید. در این خصوص می توانیم بگوییم که برای گرفتن اقامت این کشور نیز نیاز به داشتن مدارک لازم و همچنین اخذ ویزاهای طولانی مدت دارید. گاهی اوقات ممکن است شما دارای ویزای ترکیه و یا کیملیک نباشید، در این شرایط می توانید از فردی که کیملیک دارد، بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد و کفیل شما به حساب بیاید.

·        دریافت اطلاعات و کدهای رهگیری

مورد بعدی دریافت کردن اطلاعات و کدهای رهگیری از صاحبخانه است. شماره کنتور و یا شماره تاسیسات نوماراسی و همچنین بیمه ملک یا داسک از جمله مهم ترین مواردی هستند که باید به همراه داشته باشید. این موارد را به همراه اجاره نامه و نامه کیملیک خود باید به نزدیک ترین اداره آب و گاز خود ببرید.

پس از چند ساعت که از انجام کارهای اداری شما گذشت، نام کنتورها به نام شما تغییر پیدا می کند و پیامک تایید نیز برای شما ارسال خواهد شد.

گاهی اوقات برای این کار می توانید از پاسپورت نیز استفاده کنید. البته اگر پاسپورت را ارائه کنید، باز هم نیاز به ارائه کیملیک هم خواهید داشت. بنابراین این موضوع را در نظر بگیرید و حتما برای داشتن آن اقدام کنید.

گاهی اوقات کنتورهای آب، گاز و... از قبل دارای بدهی هایی می باشند. در چنین شرایطی نیازی نیست تا شما این بدهی ها را پرداخت کنید. دقیقا از زمانی که کنتور به نام شما ثبت شده است، نیاز است تا شما هزینه ها را پرداخت نمایید. در صورتی که از پیش با صاحبخانه در این خصوص توافق کرده باشد، موضوع متفاوت می شود و بر اساس توافقات میان شما، پرداخت ها صورت خواهد گرفت.

هزینه گاز و برق در ترکیه

یک نکته مهم را در نظر بگیرید. در ترکیه هزینه های مربوط به گاز بیشتر از برق است. بنابراین در هنگام انتخاب خانه سعی کنید جایی را انتخاب کنید که وسایل گازسوز کمتری داشته و اجاق گاز و... با برق کار کنند.

نکته بعدی نیز آن است که سعی کنید فضایی را انتخاب کنید که دارای قبض های مشاعی نباشد. قبض برق و گاز مشاعی می تواند هزینه های بالاتری را برای شما به دنبال داشته باشد.

کلام پایانی

در خصوص نحوه به نام زدن قبوض انرژی در ترکیه اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دادیم. این اطلاعات کامل می توانند به شما نشان دهند که چگونه این پروسه را باید طی کنید تا دچار مشکلات قانونی در این زمینه نشوید. در صورتی که هر گونه سوال و یا ابهامی در این خصوص داشتید و نمی دانستید که چگونه باید این مسائل مربوط به مهاجرت را حل و فصل کنید، می توانید به وب سایت ما و کارشناسان ما در این زمینه مراجعه نمایید.

نظرات

  • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram