معرفی دانشگاه های برتر استانبول

معرفی دانشگاه های برتر استانبول

دانشگاه های برتر استانبول می توانند در زمینه ها، حوزه ها و حتی مقاطع مختلفی باشند. برای تشخیص این موضوع که دانشگاه ها مناسب هستند یا خیر نیز از استانداردهای خاص و متفاوتی استفاده می شود. در ادامه سعی کرده ایم تا مهم ترین و برترین دانشگاه های استانبول را به شما معرفی کنیم که اطلاعات کامل و جامعی را در این زمینه به دست آورید. شرکت بازرگانی صراف اوغلو به شما کمک میکند تا با تحصیل در ترکیه اقامت این کشور را دریافت کنید. با مشاورین صراف اوغلو تماس بگیرید.

 

برترین دانشگاه های استانبول

استانبول پایتخت ترکیه و یکی از بزرگترین شهرهای اروپا است. این شهر دارای فرهنگ و تاریخ غنی است و همچنین میزبان برخی از بهترین دانشگاه های ترکیه نیز می باشد. بنابراین کاملا طبیعی است که بیشترین جمعیت مهاجر و دانشجو در استانبول حضور داشته باشند. برخی از دانشگاه های برتر استانبول شامل موارد زیر می شوند.

 • دانشگاه فنی استانبول
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه فنی خاورمیانه
 • دانشگاه بیکنت
 • دانشگاه کوچ
 • دانشگاه سابانجی
 • دانشگاه مرمره
 • دانشگاه یدی تپه
 • دانشگاه ییلدیز
 • دانشگاه بیلگی

این دانشگاه ها در رشته های مختلف از جمله مهندسی، علوم، پزشکی، هنر و علوم انسانی دانشجو می پذیرند. آن ها همچنین دارای امکانات و تجهیزات مدرن هستند و اساتید بزرگی نیز در این دانشگاه ها مشغول به تدریس هستند. دانشگاه های استانبول هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان را جذب می کنند. این دانشگاه ها به کیفیت بالای آموزش، فرصت های تحقیقاتی و محیط بین المللی خود معروف هستند. اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه معتبر در ترکیه هستید، دانشگاه های استانبول گزینه های خوبی هستند.

 

دانشگاه بیلگی ترکیه

معرفی-دانشگاه-های-برتر-استانبول

دانشگاه بیلگی یک دانشگاه خصوصی در استانبول، ترکیه است. این دانشگاه در سال 1994 توسط بیجه و هاکان بیلگی تاسیس شد و در سال 2008 به عنوان یک دانشگاه دولتی شناخته شد. دانشگاه بیلگی در حال حاضر بیش از 10000 دانشجو دارد و در 12 دانشکده و 12 مدرسه، تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. دانشکده های دانشگاه بیلگی عبارتند از:

 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنرهای تجسمی
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده علوم پرستاری
 • دانشکده علوم ورزشی

این دانشگاه دارای امکانات و تجهیزات مدرنی است و توسط اساتید و محققان برجسته نیز اداره می شود. همچنین وجود محیط بزرگ و بین المللی این محل نیز اهمیت زیادی دارد. دانشگاه بیلگی به کیفیت بالای آموزش، فرصت های تحقیقاتی و محیط بین المللی خود معروف است. این مرکز همچنین دارای روابط قوی با صنعت است و فارغ التحصیلان آن به سرعت وارد بازار کار می شوند. دانشگاه بیلگی یکی از برترین دانشگاه های ترکیه است و در رده بندی جهانی دانشگاه های QS در سال 2023 در رتبه 701-800 قرار دارد.

 

دانشگاه یدی تپه ترکیه

معرفی-دانشگاه-های-برتر-استانبول

دانشگاه یدی تپه یک دانشگاه خصوصی در استانبول، ترکیه است. این دانشگاه در سال 1993 توسط یک گروه از اساتید و مدیران دانشگاه استانبول تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 10000 دانشجو دارد. دانشگاه یدی تپه در پردیس های مختلف در استانبول واقع شده است و در رشته های مختلف از جمله مهندسی، علوم، پزشکی، هنر و علوم انسانی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه همچنین دارای امکانات و تجهیزات مدرنی است که تحصیل را برای دانشجویان ساده تر می کند.

این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های ترکیه است و در رده بندی جهانی دانشگاه های QS در سال 2023 در رتبه 801-1000 قرار دارد.

 

دانشگاه استانبول

معرفی-دانشگاه-های-برتر-استانبول

دانشگاه استانبول یک دانشگاه دولتی در استانبول، ترکیه است. این دانشگاه در سال 1453 توسط سلطان محمد دوم، بنیانگذار امپراتوری عثمانی، تاسیس شد و قدیمی‌ ترین دانشگاه در ترکیه و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ‌های جهان است. دانشگاه استانبول در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو دارد و در 15 دانشکده و 17 مدرسه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این دانشگاه در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی، مهندسی، علوم، علوم انسانی و هنر دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه استانبول دارای امکانات و تجهیزات مدرن است و توسط اساتید و محققان برجسته ای، درس های لازم در آن تدریس می‌شود. این دانشگاه همچنین دارای محیطی بین‌المللی است و دانشجویان زیادی از سراسر جهان در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه استانبول به کیفیت بالای آموزش، فرصت‌های تحقیقاتی و محیط بین‌المللی خود معروف است. این دانشگاه همچنین دارای روابط قوی با صنعت است و فارغ‌التحصیلان آن به سرعت وارد بازار کار می‌شوند. دانشگاه استانبول یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه است و در رده‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS در سال 2023 در رتبه 401-410 قرار دارد.

 

دانشگاه سابانجی

معرفی-دانشگاه-های-برتر-استانبول

دانشگاه سابانجی که یک مرکز عملی در ترکیه می باشد از جمله دانشگاه های خصوصی در استانبول، ترکیه است. این دانشگاه در سال 1984 توسط خانواده سابانجی تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 12000 دانشجو دارد. دانشگاه سابانجی در پردیس های مختلف در استانبول واقع شده است و در رشته های مختلف از جمله مهندسی، علوم، پزشکی، هنر و علوم انسانی دانشجو می پذیرد. این دانشگاه همچنین دارای امکانات و تجهیزات مدرنی می باشد. یکی دیگر از ویژگی های مربوط به این مرکز علمی نیز در خصوص وجود اساتید و دانشمندان بزرگی است که در آن در حال تدریس می باشند.

دانشگاه سابانجی به کیفیت بالای آموزش، فرصت های تحقیقاتی و محیط بین المللی خود معروف است. این دانشگاه همچنین دارای روابط قوی با صنعت است و فارغ التحصیلان آن به سرعت وارد بازار کار می شوند. در رده بندی جهانی دانشگاه های QS در سال 2023 در رتبه 501-510 قرار دارد. اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه معتبر در ترکیه هستید، دانشگاه سابانجی گزینه خوبی است. این دانشگاه دارای کیفیت بالای آموزش، فرصت های تحقیقاتی و محیط بین المللی است.

 

کلام پایانی

با توجه به موارد و نکاتی که مطرح شد، در صورتی که به دنبال مهاجرت و همچنین تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران هستید، کشور ترکیه می تواند گزینه مناسبی باشد. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که موارد مطرح شده در مورد دانشگاه ها بسیار کلی بود و اطلاعات کاملی وجود نداشت که بخواهید بر اساس آن ها تصمیم بگیرید اما این نکته مهم را در نظر داشته باشید که می توانید در وبسایت ما و همچنین از طریق مشاوره با کارشناسان مهاجرتی ما، اطلاعات دقیق تر و کامل تری را نیز به دست آورید که در نهایت برای شما تعیین کننده بسیاری از موارد و تصمیم گیری ها باشد.

نظرات

 • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram