دانشگاه های برتر ترکیه

 دانشگاه های برتر ترکیه

دانشگاه های برتر ترکیه این روزها میزبان دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف هستند. این دانشگاه ها دارای ویژگی های خاصی بوده و به همین خاطر نیز می توانید این موارد را به خوبی در نظر داشته باشید و اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه را دارید، با استفاده از این اطلاعات، بهترین دانشگاه ها را انتخاب کنید.

دانشگاه کوچ

اولن دانشگاهی که در کشور ترکیه می توانیم معرفی کنیم، دانشگاهی با نام کوچ است. این دانشگاه خصوصی بوده و برای اولین بار در سال 1993 شروع به فعالیت کرده است. تعداد برنامه های این دانشگاه به این شرح است که 22 برنامه کارشناسی، 29 برنامه کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس و 30 برنامه دکتری را پوشش می دهد. تعداد کلی دانشجویان این دانشگاه حدود 7 هزار نفر است.

این دانشگاه خصوصی می باشد؛ بنابراین هزینه های تحصیل در آن بسیار بالا است. هر ساله نیز تعداد زیادی از افراد را پذیرش می کند که می تواند این موضوع اهمیت زیادی داشته باشد.

دانشگاه سابانجی

یکی دیگر از دانشگاه های مطرح و معروف نیز با نام دانشگاه سابانجی شناخته می شود. این دانشگاه نیز جزو مواردی است که خصوصی بوده و برای تحصیل در آن حتما نیاز به پرداخت شهریه های بالا دارید. اولین بار در سال 1994 این دانشگاه تاسیس شد اما اولین دوره پذیرش دانشجو در آن مربوط به سال 1996 بود. از سوی دیگر نیز باید گفت که قرار گیری دانشگاه سابانجی در استانبول سبب شده است تا افراد زیادی علاقه مند به تحصیل در آن شوند.

دانشگاه فنی خاورمیانه

دانشگاه بعدی با نام دانشگاه فنی خاورمیانه شناخته می شود. این دانشگاه دولتی بوده و دارای 3 پردیس نیز می باشد. 5 دانشکده در این دانشگاه ملی وجود دارد و در مقاطع مختلف تحصیلی می تواند رشته های گوناگونی را عرضه کند. داشتن مدرک دیپلم و همچنین قبولی در آزمون های ورودی این دانشگاه اهمیت زیادی برای گرفتن پذیرش از این دانشگاه دارد.

دانشگاه بیلکنت

این دانشگاه نوعی موسسه غیر انتفاعی است که اولین بار در سال 1984 تاسیس شد و شروع به کار کرد. محل قرار گیری آن در شهر آنکارا ترکیه می باشد که شهر زیبایی برای گردش و تفریح نیز به حساب می آید. حضور بیش از 12 هزار دانشجو در این دانشگاه که از 60 کشور مختلف دنیا به آن وارد شده و در آن تحصیل می کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. چیزی حدود 64 درصد دانشجویان این دانشگاه از بورسیه هایی استفاده می کنند که برای آن ها فراهم شده است. مورد بعدی آن است که حتی کارمندان این دانشگاه نیز از بین 37 کشور مختلف انتخاب شده اند.

دانشگاه بغازیچی

دانشگاه بعدی که بسیار معروف نیز می باشد، دانشگاه بغازیچی است. این مورد نیز یکی از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه بوده و به همین دلیل نیز هزینه های تحصیل در این دانشگاه نسبت به دانشگاه های خصوصی و غیر انتفاعی بسیار پایین تر می باشد. 6 دانشکده، 6 موسسه و 2 مدرسه در این دانشگاه وجود دارد. چندین و چند دوره مختلف نیز در دانشگاه بغازیچی وجود دارد که سبب می شود دانشجویان در بخش های مختلفی بتوانند به تحصیل بپردازند. در حال حاضر حدود 13 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که سبب می شود این دانشگاه از لحاظ رتبه علمی بسیار بالا رود.

کلام پایانی

دانشگاه های برتر ترکیه را در این مطلب معرفی کردیم. تمامی این دانشگاه ها می توانند گزینه خوبی برای انتخاب کردن و تحصیل در آنجا باشند. به همین خاطر نیز بهتر است بدانید که کدام مورد از این دانشگاه ها می توانند گزینه های بهتری برای شما به حساب بیایند. این نکته مهم را فراموش نکنید که پیش از هر گونه اقدامی حتما باید اطلاعات خودتان در این زمینه را تکمیل کنید. در صورتی که هر گونه سوالی در این زمینه دارید، می توانید از وکلای مهاجرتی ما بپرسید تا به نحو احسن شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

نظرات

  • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram