خرید ملک در آنکارا

خرید ملک در آنکارا

شهر آنکارا به عنوان پایتخت سیاسی و اقتصادی کشور ترکیه شناخته می‌ شود. با خرید ملک در این شهر می‌ توانید اقامت کشور ترکیه را از آن خود سازید. آنکارا مانند استانبول از شهرهای توریستی شناخته می شود و دارای پایه‌ های اقتصادی بسیار قوی است. با خرید ملک در آنکارا می‌ توانید در ظرف مدت کم‌ تر از پنج ماه اقامت دائم این کشور را بدست آورید. هزینه‌ های زندگی در شهر آنکارا نسبت‌ به شهرهای توریستی ترکیه مانند استانبول، ازمیر و یا آنتالیا کم‌تر است. به‌ همین دلیل ازآن‌جایی‌که مرکز سیاسی و اقتصادی کشور ترکیه شناخته می‌ شود، فرصت‌ های شغلی و سرمایه‌ گذاری بسیاری در آن وجود دارند.

 جالب است بدانید قیمت خرید ملک در این شهر با توجه به محله‌ های آن متفاوت است. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با شرایط خرید ملک در آنکارا و بهترین محل‌ه های خرید ملک در شهر آشنا سازیم. برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک با مشاورین صراف اوغلو تماس بگیرید.

 

خرید-ملک-در-آنکارا

 

بهترین منطقه آنکارا برای زندگی

 مرکز شهر آنکارا یکی از بهترین مناطق برای خرید ملک در آنکارا شناخته می‌ شود. چرا که به تمامی نقاط شهر دسترسی دارد. اما در هنگام خرید ملک باید به بودجه و سلیقه خود نیز توجه کنید. از جمله دیگر محله‌ های آنکارا که می‌ توانید به خرید خانه در آن فکر کنید عبارتند از:

 • محله چانکایا
 • محله کیزیلای
 • محله آران
 • ییلدیز اولر

1.آشنایی با محله چانکایا آنکارا

خرید-ملک-در-آنکارا

 بسیاری از ساختمان‌ های دولتی کشور ترکیه مانند مجلس ملی بزرگ و همچنین تمامی سفارت‌ های خارجی در محله چانکایا قرار گرفته‌ اند. درحقیقت این محله را میتوان یک منطقه بین‌ المللی دانست که بسیاری از مراکز فرهنگی و مالی آنکارا در آن قرار دارند. این منطقه دارای 124 محله است و جمعیت ساکن آن به یک میلیون نفر می‌ رسد. محله چانکایا را می‌توان مرکز آموزش و تحقیقات علمی و دانشگاهی کشور ترکیه نیز دانست که در آن چهار دانشگاه دولتی و شش دانشگاه پایه قرار دارند.

 جالب است بدانید شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه، همچنین کتاب‌ خانه ملی این کشور در منطقه چانکایا قرار گرفته‌ اند. این منطقه دارای زمستان‌ های بسیار سردی است و سالانه بارش برف و باران در آن بسیار زیاد است. در فصل تابستان نیز هوای آن معتدل و مطبوع می‌ باشد.

2.محله قاضی عثمان پاشای آنکارا

 در بخش اروپایی ترکیه یکی از قدیمی‌ ترین و پرجمعیت‌ ترین محله‌ذها به‌ نام محله قاضی عثمان پاشا قرار گرفته است. در این منطقه بسیاری از مؤسسات آموزشی مانند مدارس، دانشگاه‌ ها و مؤسسات قرار دارند. همچنین بیمارستان‌ ها و مراکز بهداشتی با مراقبت‌ های بهداشتی بالا نیز در این منطقه ساخته شده‌ اند که از معروف‌ ترین آن‌ ها می‌توان به بیمارستان دولتی قاضی عثمان اشاره کرد. معمولاً موقعیت مرکزی آن به‌ گونه‌ ای است، افرادی که به‌ دنبال سرمایه‌ گذاری در کشور آنکارا هستند به دنبال خرید ملک در این منطقه می باشند. با زندگی در منطقه قاضی عثمان می‌ توانید به‌ راحتی به مدارس، فروشگاه‌ ها و بیمارستان‌ ها دسترسی داشته باشید.

3.محله اولوس آنکارا

 محله اولوس آنکارا یک مرکز مهم فرهنگی و تجاری در شهر شناخته می‌ شود. در سال‌ های اولیه‌ ی جمهوری، محله اولوس یکی از محله‌ هایی بود که بسیاری از سیاست‌ مداران، روشن‌ فکران جامعه و هنرمندان از آن بازدید می‌ کردند. این محله دارای ترافیک‌ های سنگین و کلاب های معروف است. معماری آن بسیار زیبا بوده و می‌ تواند در نگاه اول توجه شما را به خود جذب کند. در این محله می‌توان مراکز خرید و موزه‌ های متعددی را مشاهده کرد. از مکان‌ های دیدنی این محله می‌توان به حمام رومی ها، معبد آگوستوس و مسجد حاجی بایرام اشاره کرد. شما می‌ توانید به‌ راحتی از طریق اتوبوس، تاکسی و مترو به این منطقه دسترسی داشته باشید.

4.محله سیران آنکارا

 محله سیران آنکارا در مرکز شهر قرار گرفته و به تمامی نقاط مهم آنکارا دسترسی دارد.

5.محله مامک آنکارا

 محله مامک یکی از محله‌ های ارزان شهر آنکارا شناخته می شود که طبیعت بسیار زیبا و سرسبزی دارد. این منطقه در زمستان ها دارای هوای سرد همراه با بارش برف و باران است و تابستان‌ های آن نیز همراه با بادهای ملایم هستند. این منطقه به صنایع دستی، غذاهای گوشتی، شیرینی‌ ها و منسوجات معروف است. همچنین به فرودگاه و پایتخت نیز بسیار نزدیک است. جالب است بدانید در حدود بیست مدرسه و پانزده بیمارستان و مرکز بهداشتی درمانی در این منطقه قرار دارند.

6.محله ایرانی‌ نشین آنکارا

 با این‌ که شهر آنکارا برعکس استانبول، محله مشخصی برای شهروندان ایرانی ندارد. بااین‌حال محله‌ هایی مانند چانکایا، کیزیلای، اران و ییلدیز اولر ازجمله محله هایی هستند که بیشتر ایرانی‌ ها در آن زندگی می‌ کنند.

خرید-ملک-در-آنکارا

شرایط خرید ملک در آنکارا

 برای خرید ملک در آنکارا ابتدا باید بودجه لازم خود را مشخص کرده و سپس با توجه به آن به‌ دنبال خرید خانه موردنظر باشید. معمولاً قیمت آپارتمان براساس هر متر مربع در شهر آنکارا حدود دوازده میلیون الی شانزده میلیون تومان است.

خرید خانه ویلایی در آنکارا

 قیمت ویلای مورد نظر برای خرید با توجه به فاکتورهای مختلف مانند مساحت آن، تجهیزات و امکانات خانه متفاوت است. معمولاً مناطق ویلایی آنکارا جزء مجلل‌ ترین ساختمان‌ هایی هستند که قیمت آن‌ ها از سیصد هزار دلار آغاز می‌ شود. بسیاری از افراد به‌ دنبال خرید مناطق ویلایی هستند تا بتوانند تعطیلات خود را در آن سپری کنند.

خرید آپارتمان ارزان در آنکارا

 اگر بودجه لازم برای خرید خانه ویلایی در شهر آنکارا را ندارید، می‌ توانید با قیمت مناسب از آپارتمان های ارزان آن که دارای رنگ متنوع و قیمت مختلف هستند خریداری کنید.

خرید آپارتمان دست دوم در آنکارا

خرید-ملک-در-آنکارا

 آپارتمان‌ های دست‌ دوم به ساختمان‌ هایی گفته می‌ شود که نوساز نبود و قبلاً مالک خصوصی داشته‌ اند. در برخی موارد ممکن است یک آپارتمان دست‌ دوم باشد اما هنوز کلید نخورده باقی بماند. آپارتمان‌ های دست‌ دوم دارای قیمت پایین‌ تری هستند و معمولاً توسط اشخاص حقیقی به فروش می‌ رسند. معمولاً در مناطق مرکزی و بومی شهر می‌توان آپارتمان‌ های دست‌دوم را یافت.

قیمت آپارتمان در آنکارا در سال 2023

 توجه داشته باشید که قیمت آپارتمان در آنکارا از سال 2022 تا سال 2023 افزایش داشته است.

خرید ملک اقساطی در آنکارا

 شما می‌ توانید ملک موردنظر خود را به‌ صورت اقساطی نیز خریداری کنید. دراین‌صورت چهل الی پنجاه درصد از مبلغ را به‌ صورت نقدی و مابقی آن را به‌ صورت ماهانه در طی یک الی دو سال پرداخت خواهید کرد. اگر با استفاده از وام بانکی اقدام به خرید ملک کنید، سند به اسم شما صادر خواهد گردید اما تا زمانی‌ که اقساط شما به‌ طور کامل تمام نشود نمی‌ توانید از آن استفاده کنید.

مراحل خرید ملک در آنکارا

خرید-ملک-در-آنکارا

 برای خرید ملک در آنکارا باید مراحل قانونی و اداری آن را انجام دهید. ابتدا باید از طریق آژانس املاک خانه مورد نظر خود را یافته و مراحل زیر را طی کنید:

 • از ملک موردنظر بازدید کنید.
 • ارزش واقعی ملک را بررسی کرده و بر سر قیمت آن به توافق برسید.
 • درمورد روش پرداخت وجه ملک به توافق برسید.
 • قرارداد اولیه را امضاء کنید. مفاد قرارداد را مطالعه کنید.
 • سند ملکی را منتقل کنید.
 • جهت افتتاح حساب به بانک مراجعه کنید.
 • برای دریافت کد مالیاتی به اداره مالیات مراجعه کنید.
 • مدارک لازم دفاتر نوتر را تکمیل کنید.
 • در دفتر نوتر حضور یافته و سند را امضاء کنید.
 • قیمت نهایی وجه ملک را پرداخت کنید.

 سخن پایانی

 شهر آنکارا در کشور ترکیه یکی از شهرهای توریستی آن است که بسیاری از ایرانی‌ ها به‌ دنبال خرید خانه در آن می باشند. قیمت خانه در شهر آنکارا با توجه به محله آن متفاوت است. در این بخش سعی کردیم شما را با بهترین محله های خرید ملک در آنکارا و شرایط خرید آن آشنا سازیم تا بتوانید با کسب اطلاعات لازم در این زمینه بهترین نوع ملک را خریداری کنید.

 این آپارتمان‌ ها ساختمان‌ هایی هستند که نوساز نبوده و مالک خصوصی داشته‌ اند و با قیمت پایین‌ تر به فروش می‌ رسند.

در این روش چهل الی پنجاه درصد از مبلغ را نقدی پرداخت کرده و مابقی را به‌ صورت ماهانه در طی یک الی دو سال پرداخت کنید.

در هنگام خرید ملک در آنکارا باید به بودجه و محله موردنظر برای خرید ساختمان توجه کنید.

نظرات

 • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram