بیمه SGK ترکیه چیست؟

بیمه SGK ترکیه چیست؟

بیمه SGK ترکیه یکی از چندین مدل بیمه ای است که در کشور ترکیه وجود دارد. این نوع از بیمه به صورت انحصاری برای خارجیان و افرادی تعیین شده است که از کشورهای دیگر به ترکیه سفر کرده و در ترکیه اقامت کرده اند. چند ویژگی خاص در مورد این بیمه وجود دارد و چند شرایط مثبت را می تواند برای شما به وجود بیاورد. در صورتی که تمایل دارید تا در مورد بیمه SGK ترکیه اطلاعات بیشتر و کامل تری را به دست آورید، می توانید به ادامه این مبحث پرداخته و اطلاعات جامع تر را در ادامه این مقاله پیدا کنید. برای دریافت اقامت ترکیه از شرکت صراف اوغلو متخصص در امور مهاجراتی کمک بگیرید.

بیمه درمانی

پیش از آن که بخواهیم بیمه SGK ترکیه را بررسی کنیم، ابتدا بهتر است بدانیم که بیمه های درمانی به چه شکلی هستند و چگونه می توانیم از آن ها برخوردار شویم. پیش از بررسی انواع بیمه های درمانی نیز بهتر است حتما بدانیم که به چه نوع بیمه ای، بیمه درمانی گفته می شود.

بیمه درمانی به بیمه ای گفته می شود که افراد در قبال پرداخت کردن هزینه های سالیانه و یا ماهانه، خود را در برابر حوادث مختلف سلامتی بیمه می کنند. حوادثی همچون انواع بیماری ها، تصادفات، اتفاقات غیر مترقبه که منجر به آسیب دیدگی می شود و... همگی می توانند زیر مجموعه خدمات بیمه ای قرار گیرند.

معاینه، تشخیص مشکل و بیماری و معالجه بیماری، سه موضوع مهمی هستند که بیمه های کشور ترکیه و به طور کلی تمامی کشورهای دیگر، آن ها را پوشش می دهند. از سوی دیگر نیز باید بدانید که سیستم بیمه های خدماتی و درمانی به این شکل است که در ازای دریافت مبلغ کم و مشخصی در هر ماه، می تواند در شرایط اضطراری و مشکل ساز که دچار بیماری می شوید، به شما کمک کند.

به همین دلیل نیز بهتر است حتما یکی از انواع بیمه ها را داشته باشید تا دچار مشکل و بحران در حوزه پرداخت برای خدمات درمانی و بهداشتی نشوید. از سوی دیگر باید این نکته را نیز بدانید که داشتن یکی از انواع بیمه های درمانی در کشور ترکیه یک گزینه و امر الزامی است. اینکه کدام نوع از بیمه را انتخاب کنید، کاملا بستگی به شما و انتخاب شما دارد؛ اما اینکه بیمه داشته باشید یا نداشته باشید، برای دریافت جواز اقامت شما بسیار اهمیت دارد.

بیمه SGK ترکیه چیست؟

در حال حاضر در کشور ترکیه برای انواع خدمات درمانی و بهداشتی، دو نوع بیمه ارائه می شود. بیمه سلامت خصوصی و یا همان بیمه SGK ترکیه و بیمه سلامت عمومی یا همان بیمه GSS ترکیه، می توانند گزینه های معتبر و مناسبی در این حوزه به حساب بیایند.

بیمه های خصوصی توسط شرکت های خصوصی نیز ارائه می شوند و غالبا برای افرادی که از کشورهای دیگر به ترکیه مهاجرت کرده اند، مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که بیمه های عمومی می توانند به وسیله سازمان تامین اجتماعی کشور ترکیه ارائه شده و خدمات بیشتری را نیز به بیماران ارائه کنند. برای شناخت هرچه بهتر و بیشتر بیمه SGK ترکیه در ادامه جزئیات این نوع از بیمه ها را عنوان کرده ایم.

بیمه SGK ترکیه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همان طور که گفته شد بیمه SGK ترکیه در واقع به بیمه های خصوصی کشور ترکیه گفته می شود. این نوع از بیمه ها می توانند توسط شرکت های خصوصی ارائه شوند، در ارائه خدمات و هزینه ها دارای محدودیت باشند و همچنین صرفا توسط بیمارستان های خاصی پذیرش شوند. اما داشتن این بیمه ها برای دریافت ویزا و اقامت افراد خارجی و کسانی که تبعه ترکیه نیستند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

·        تخفیف در کلینیک ها

کلینیک های خصوصی همیشه هزینه های بالاتری را نسبت به کلینیک های عمومی دریافت می کنند. این موضوع باعث می شود تا افراد زیادی برای درمان به این کلینیک ها مراجعه نکنند و ترجیح دهند که به سراغ بیمارستان های عمومی بروند. اما با داشتن بیمه SGK ترکیه می توانید از برخی کلینیک های خصوصی در برخی از زمینه ها، تخفیف هایی را بگیرید. مسلما با کم شدن هزینه ها، می توانید خدمات بیشتری را دریافت کنید.

·        درمان رایگان

بیمارستان های دولتی devlet از جمله بیمارستان هایی هستند که با داشتن بیمه SGK ترکیه به راحتی می توانید به صورت رایگان در آنجا حضور پیدا کرده و خدمات درمانی و بهداشتی را به طور کاملا رایگان دریافت کنید. بنابراین ویژگی بعدی داشتن این بیمه نیز مربوط به خدمات و درمان های رایگان در یک سری از بیمارستان های دولتی کشور ترکیه می شود.

·        کاهش هزینه نسخه ها

گزینه و مورد بعدی در خصوص کاهش پیدا کردن هزینه های مربوط به نسخه های پزشکی است. نسخه های پزشکی که برای داروهای مختلف وجود دارند، معمولا با توجه به قیمت داروها تعیین می شوند. قیمت داروها و نسخه ها را می توانید با داشتن بیمه به راحتی کم کنید و از این طریق هزینه های زندگی خود و هزینه های درمان را پایین تر بیاورید.

بیمه SGK ترکیه شامل چه مواردی نمی شود؟

درست است که این نوع از بیمه می تواند بسیاری از خدمات را با قیمت کمتر و بسیاری دیگر از خدمات درمانی و بهداشتی را به صورت کاملا رایگان برای شما فراهم کند. با این وجود باید بدانید که برخی از موارد و خدمات درمانی هستند که شامل بیمه نشده و شما ملزم به پرداخت هزینه های آن ها می باشید.

خدماتی همچون آمبولانس، چکاپ، مراقبت های مربوط به دندان ها، رژیم های تغذیه ای، چشم پزشکی، فیزیوتراپی، جراحان خصوصی، داروهای بدون نسخه و آزمایشات بیمارستانی در بیمارستان های خصوصی، از جمله موارد مهم هستند که بیمه ها تحت پوشش قرار نداده و شما ملزم به پرداخت تمام و کمال برای آن ها می باشید.

کلام پایانی

در مورد بیمه SGK ترکیه اطلاعات کامل و جامعی را بیان کردیم که به شما کمک می کنند تا اگر به کشور ترکیه سفر کردید، بدانید که در چه شرایط و چه زمانی می توانید درخواست داشتن این نوع از بیمه را بدهید. فراموش نکنید که به دلیل بالا بودن هزینه های خدمات درمانی در کشورهای مختلف و به خصوص کشور ترکیه، بهترین کار آن است که هر کدام از شما چه در صورت اقامت موقت و چه در صورت اقامت دائم، از بیمه های درمانی برخوردار باشید. با این کار هم مراحل و پروسه های درمان برای شما به شکل راحت تری طی می شود و هم آن که می توانید هزینه های بسیار کمی را پرداخت کنید.

نظرات

  • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram