با محله های مختلف استانبول آشنا شو

با محله های مختلف استانبول آشنا شو

استانبول شهری که در دو قاره واقع شده است، یکی از جذاب ترین شهرها برای زندگی است. استانبول شهر بزرگی است که بافت های قدیمی و بافت های نوساز دارد. مناطقی در کنار ساحل و نواحی در جزیره ها دارد. اما کدام بخش استانبول برای زندگی ایرانی ها مناسب تر است؟کدام مناطق استانبول به مراکز تفریحی استانبول نزدیک تر است؟ کدام مناطق استانبول بالا شهر است و مخصوص قشر مرفه ترکیه؟ پاسخ تمامی این سوالات را در مقاله امروز خواهیم داد.

با شرکت بازرگانی صراف اوغلو همراه باشید تا به طور کامل با استانبول آشنا شوید؛ این شرکت میتواند در امور ملکی، برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک همراهی کند.

 

استانبول

 

استانبول شهری با قدمت و باستانی، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۵٬۰۶۷٬۷۲۴ نفر گزارش شده‌است. استانبول دومین کلان‌شهر بزرگ خاورمیانه پس از قاهره محسوب می‌شود. این شهر در کنار تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه قرار دارد. تنگه بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قارهٔ جهان واقع شده است. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.این کلان‌شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شد.بسیاری از کشورها از جمله ایران در این شهر دارای سفارت هستند. استانبول مراکز تاریخی و تفریحی زیادی دارد که سالانه گردشگران زیادی را به این شهر جذب میکند.

استانبول یادگار دوران امپراتوری روم٬ بیزانس و پس از آن امپراتوری عثمانی است و آثار برجسته ای از ان دوران به جا مانده مانند مسجد ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد که شاهکار معماری اسلامی و عثمانی است.

 

 مناطق استانبول

 

مناطق شهر استانبول

 

انتخاب بهترین مناطق یک شهر، معیارهای گوناگونی دارد. اگر معیارهایی مانند وضعیت رفاهی، تحصیلات، بهداشت، زندگی اجتماعی، خدمات شهرداری و سطح حمل و نقل را در نظر بگیریم مناطق:

  • بشیکتاش
  • کادیکوی
  • شیشلی
  • باکرکوی

بهترین مناطق استانبول هستند.اما از نظر جریان زندگی اجتماعی و با معیار تعداد موزه‌ها، سینما، تئاترها و مراکز تفریحی و کیفیت خدمات اجتماعی و فرهنگی:

  • بشیکتاش
  • کادیکوی
  • بی اوغلو
  • شیشلی
  • ساریر

حرف اول را می‌زنند.

 

محله های استانبول در بخش اروپایی

 

محله فاتح ( مشهور به اسم محله سلطان احمد)، گالاتا، کارا کوی، بشیکتاش، کاگیتان، ساری پر و شیشلی از مهم‌ترین محله های استانبول در بخش اروپایی هستند.

 

بشیکتاش، الماسی بر گردنبند استانبول

 

بشیکتاش یکی از مشهورترین مناطق استانبول است و لوکیشن فیلمبرداری بسیاری از سریال‌های مشهور ترکی، در محله‌های این منطقه بوده است.

بشیکتاش در قسمت اروپایی استانبول و در ورودی تنگه بسفر قرار دارد. زندگی در این منطقه رنگارنگ و پر از شور و شوق است. بشیکتاش همچنین به شب‌های امن و زنده‌اش شهرت دارد.

 

این منطقه از شمال با ساریر و شیشلی، از جنوب با بی اوغلو و از شرق با تنگه بسفر همسایه است.

این منطقه علاوه بر اینکه برای زندگی ایده‌آل است، یکی از نقاط مهم گردشگری شهر نیز به حساب می‌آید.

 

بشیکتاش استانبول

 

جاذبه‌های گردشگری بشیکتاش

 

کاخ دلمه باغچه، میدان و مسجد اورتاکوی، پارک ییلدیز، موزه نیروی دریایی، کروز سواری تنگه بسفر، استادیوم بشیکتاش تنها بخشی از جاذبه‌های این منطقه هستند.

 

تنگه بسفر

 

همانطور که از نقشه ها پیداست استانبول در میان چند دریا واقع شده از و همینطور از طریق باریکه ای در میان استانبول دریاها به هم متصل میشوند. تنگه بسفر که با نام تنگه استانبول نیز شهرت دارد، تنگه‌ای باریک و طبیعی به شمار می‌رود و یکی از مسیر‌های آبی بین‌المللی مهم در شمال غربی ترکیه است. این تنگه به‌عنوان مرز، دو قاره آسیا و اروپا را از یک‌دیگر جدا می‌سازد و دریای سیاه و مرمره را بهم متصل می‌کند. از بسفر به‌عنوان باریک‌ترین تنگه جهان یاد می‌شود که قابلیت کشتی‌رانی در آن وجود دارد. بیشتر قسمت‌های کرانه تنگه بسفر به حالت مسکونی درآمده است و حدود ۱۷ میلیون از جمعیت استانبول در دو سوی آن زندگی می‌کنند. 

 

تنگه بسفر استانبول

 

همانطور که خواندید محله های بسیار زیبا و لوکسی در استانبول وجود دارند که میتوانید برای خرید خانه به آنها فکر کنید. شرکت بازرگانی صراف اوغلو در زمینه خرید ملک در استانبول و گرفتن اقامت ترکیه و همینطور اجاره روزانه خانه در استانبول (همچنین مدت زمان طولانی تر) فعالیت میکند. شما میتوانید با مشاورین صراف اوغلو تماس بگیرید و مشاوره رایگان و البته جامعی دریافت نمایید.

نظرات

  • نظری ثبت نشده است.

ثبت نظر

جدید ترین املاک

مشاوره رایگاه برای مهاجرت و خرید ملک

درمورد خرید ملک،خودرو،سرمایه گزاری و یا مهاجرت به ترکیه سوالی دارید؟

Call Watsapp instagram